Panel používateľa

o vodotesnosti hodín

1. water resistant – water resistant 3ATM- water resistant 30m
Hodinky s touto vodotesnosťou nie sú vodotesné len vode odolné a už vôbec nie do hĺbky 30m. Vode odolné hodinky sa môžu používať iba v styku s tečúcou vodou (umývanie rúk). Nie v priamom styku s okolitou vodou t.j. nesmú sa ponoriť do vody.

 

2. water resistant – water resistant 5ATM- water resistant 50m
Hodinky s touto vodotesnosťou nie sú vodotesné len vode odolné a už vôbec nie do hĺbky 50m. Vode odolné hodinky sa môžu používať iba v styku s tečúcou vodou (umývanie rúk). Nie v priamom styku s okolitou vodou t.j. nesmú sa ponoriť do vody.

 

3. water resistant – water resistant 10ATM- water resistant 100m
Hodinky s touto vodotesnosťou sa môžu používať pri sprchovaní, umývaní rúk, kúpanie. Nie sú vhodné na potápanie.

 

4. water resistant – water resistant 20ATM- water resistant 200m Hodinky s touto vodotesnosťou sa môžu používať pri sprchovaní, plávaní aj potápaní.

 

Tlaková skúška vodotesnosti by sa u vodotesných hodiniek mala vykonávať vždy po otvorení a zatvorení hodín, teda i po výmene batérie, aby ste sa ubezpečili, že je naďalej bezpečné používať vaše hodinky v kontakte s vodou. Skúška na našich prevádzkach sa vykonáva profesionálnym digitálnym prístrojom na báze tlaku vzduchom. Pozitívna skúška vodotesnosti je však dôkazom o aktuálnom stave vodotesnosti a nevzťahuje sa na ňu žiadna záruka, nakoľko vplyvom nedodržania pravidiel správneho zaobchádzania s hodinkami môžu pomerne ľahko o tento status prísť. Žiaden servis nemôže ovplyvniť, ako bolo s hodinkami po opustení jeho priestorov zaobchádzané a či boli dodržané pravidlá pre zachovanie vodotesnosti.

 

Pretože vo vnútri hodiniek je vždy vzduch obsahujúci určitá percento vlhkosti ( netýka sa vysoko profesionálnych hodiniek, ktoré sú plnené plynmi ) môže nižšia vonkajšia teplota vzduchu spôsobiť zahmlenie – orosenie skla.
Pokiaľ príde k občasnému krátkodobému zahmleniu – oroseniu, netreba sa obávať, že ide o závadu v tesnosti hodiniek.

 

ZÁSADY, KTORÉ TREBA DODRŽIAVAŤ PRI VŠETKÝCH TYPOCH VODOTESNOSTI:

 

1. Zákaz manipulácie s korunkou a tlačítkami pod vodou a pri akomkoľvek kontakte s vodou! Žiadny model hodiniek nie je vhodný na potápanie, pretože manipuláciou s tlačítkami pod vodou sa do hodiniek môže napumpovať voda a môže vzniknúť rosenie.

 

2. Korunka (nastavovacie otočné tlačidlo na čas a dátum poprípade chronograph)
nesmie byť pri styku s vodou povytiahnutá ale musí byť pritlačená k puzdru!

 

3. Pri digitálnych modeloch sa nesmú stláčať tlačidlá pod vodou nakoľko vytvoríte podtlak a do hodiniek sa dostane voda.

 

4. Hodinky nepoužívajte v teplej, termálnej vode či saune. Tesnenie na hodinkách sa pri vysokých teplotách rozpína, a tým sa do hodiniek môže dostať voda alebo para.

 

5. Pri každom zásahu do hodiniek či už ide o opravu, výmenu baterky, skla žiadajte u svojho hodinára test vodotesnosti na úroveň aká je vyznačená na Vašich hodinkách.

 

Sme tu pre Vás už od roku 1993.

 

  • Doručenie do 24hodín !!!

  • Dnes objednáš, zajtra rozbaľuješ ...

  • platby

Autorizovaný predajca hodiniek

  • Longines, Certina, Tissot, Roamer, Balmain, Candino, Seiko, Festina, Jacques Lemans, Pulsar, Lorus,LIU•JO,Grovana
  • Darčekové balenie ZDARMA !
  • Každý šperk objednaný z našej stránky je zabalený v peknej darčekovej krabičke.                                                         

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie