Panel používateľa

Často kladené otázky

FAQ

Ponúkame Vám odpovede na často kladené otázky:

 

1. Ako postupovať v prípade, ak veľkosť prsteňa nie je správna ?

• V prípade ak Vám to čas a vzdialenosť dovoľuje navštívte našu kamennú predajňu, kde vám prsteň na počkanie vymeníme za prsteň vo Vami požadovanej veľkosti ( samozrejme, ak bude daný model vo Vami požadovanej veľkosti u nás skladom )

• V prípade, že Vami požadovanú veľkosť nebudeme mať skladom, upravíme Vám veľkosť prsteňa v priebehu 2 až 7 pracovných dní. ( prsteň zväčšíme, alebo zmenšíme )

• V prípade, že ste prsteň zakúpili cez náš e-shop , čas a vzdialenosť Vám nedovoľuje osobnú návštevu našej predajne, zašlite nám poštou prsteň na našu adresu ( K.I.M. GOLD s.r.o., Kukučínová 17,921 01 Piešťany ). Do vnútra obálky priložte Vaše kontaktké údaje ( meno, adresa, telefónne číslo, mail , číslo objednávky ) a napísanú veľkosť, za akú potrebujete Váš pôvodný prsteň vymeniť.

 

2. Akú kvalitu diamantov používate ?

• Štandartne používame väčšinou diamanty: čistota Si1 a farba G. Na základe priania zákazníka osadíme do šperkov diamanty inej požadovanej kvality. V prípade záujmu nás kontaktujte radi Vám vypracujeme cenovú ponuku.

 

3. Ako postupovať v prípade, že sa mi v prsteni praskol , uvoľnil , alebo vypadol kameň ?

• Všetky kamene sú osadzované ručne pod mikroskopom , čo je v súčasnosti najmodernejšia dostupná technológia, ktorú používajú aj najrenomovanejšie svetové spoločnosti ako Cartier, Chopard, Tiffany. Preto k uvoľneniu, prípadne vypadnutiu kameňov takmer vôbec nedochádza. Samotné uvoľnenie, prípadne vypadnutie kameňa môže byť teda dôsledkom mechanického poškodenia prsteňa, kazu v materiály alebo odzrkadlením silného nárazu a prípadného zlého zaobchádzania so šperkom. V prípade, ak by predsa len k niečomu takému prišlo vyriešime daný problém k spokojnosti zákazníka. Na vypadnutie kameňov zo šperku dávame záruku 5 rokov.

 

4. V prípade zakúpenia šperku s diamantom dostanem k nemu certifikát ?

• Ku všetkým šperkom zakúpeným v našej predajni, v ktorých sú vsadené diamanty alebo drahé kamene obdržíte certifikát, na ktorom sú uvedené všetky parametre kameňov (hmotnosť v karátoch, čistota, farba a výbrus. Vo väčšine prípadov sú certifikáty na šperky vystavené priamo výrobcom daného šperku.

 

5.Je možné si vybrať obrúčky v inej kombinácii, ako je vyrobená vzorka?

Áno, nakoľko sme priamo výrobcovia obrúčok, zmeniť farebnosť materiálu, povrchovú úpravu, počet vsadených kameňov, profil, šírku je samozrejme možné.

 

6. Ako namerať správnu veľkosť prsteňa ?

Urobte odtlačok. Pokiaľ sa prezlieka, obvykle nechá svoje prstene ležať. Využite situáciu a urobte z jedného z nich odtlačok, napr. do kúsku mydla, alebo do kúsku plastelíny. Všetky tieto odtlačky poslúžia ako spoľahlivé meradlo.

Nasaďte si ho. Jednoducho si nasaďte jej prsteň na svoj prst a na mieste, kedy už nepôjde ďalej, si urobte čiarku.

Požičajte si ho. Pokiaľ máte istotu, že jej nebude prsteň chýbať , požičajte si ho a dobehnite k najbližšiemu klenotníkovi pripadne ho prineste k nám na pobočku a tak zistíme aké číslo prsteňa Vaša drahá potrebuje.

Ďalšia metóda je veľkosť prsteňa určiť podľa odmerania priemeru starého prsteňa alebo odmeraním priemeru obkresleného obrysu prsteňa. Pozor - sledujeme vnútorný okraj prsteňa!

spravna velkost prstena

7. Čo znamená označenie briliant ?

• Označenie briliant je dnes tak úzko spojené s minerálom diamantom, že ľudia hovoria o briliante keď majú na mysli minerál diamant. Popis briliant bez uvedenia minerálu sa používa vtedy ak sa jedná o pravý diamant. Označenie briliant je zároveň najčastejšie používaným typom brusu diamantov.

 

8. Dá sa z vnútornej strany obrúčky gravírovať ?
• Čo sa týka gravírovania z vnútornej strany obrúčky nie je v tom žiaden problém a všetci naši zákazníci majú danú službu bez ohľadu na dĺžku textu bezplatnú. Čo sa týka typu písma používame klasické písané alebo tlačené písmo. Text gravírovania, typ fontu prípadne symbolu, ktorý chcete mať z vnútornej strany obrúčok stačí uviesť do poznámky vašej prípadnej objednávky.

Typy písma :

gravirovanie do obrucok, typ pisma

9. Je biele zlato povrchovo upravované ? Ako dlho vydrží takáto povrchová úprava ?

Všetky šperky z bieleho zlata sú vzhľadom k faktu, že aj biele zlato je vyrobené z rýdzeho zlata čistoty 999,9 / 1000 ( pridaním paládia a striebra v presne určenom pomere vznikne zliatina bledo našedlej farby) . Žiarivo biela farba zlatých šperkov sa dosiahne povrchovou úpravou – nanesením vrstvy rhódia. Laicky povedané – biele zlato je ako keby na povrchu nalakované hrubou vrstvou rhódia, aby získalo žiarivo bielu farbu. Rhódium je vzácny strieborno biely tvrdý kov, ktorý patrí do platinovej skupiny kovov. Väčšinou pri všetkých typoch šperkov s výnimkou prsteňov a obrúčok nie je potrebné počas celej doby ich životnosti obnovovať povrchovú vrstvu rhódia novou vrstvou. Čo sa týka dĺžky životnosti povrchovej vrstvy rhódia je to vždy individuálne a závisí od spôsobu nosenia a zaobchádzania so šperkom. Pri prsteňoch môže byť životnosť povrchovej úpravy na najnamáhanejších častiach od niekoľkých mesiacov až do 5 rokov. Všetko ako je spomenuté vyššie závisí od spôsobu nosenia a starostlivosti o šperky. Medzi službami, ktoré poskytujeme svojim zákazníkom je možnosť kedykoľvek obnoviť povrchovú vrstvu rhódia, aby ich šperk opäť vyzeral ako nový.

 

10. Aké kamene sú v zlatých šperkoch?

Vo všetkých zlatých šperkoch, ktoré KIM Gold ponúka sú osadené Swarovski zirkóny alebo diamanty.

 

Sme tu pre Vás už od roku 1993.

 

  • Doručenie do 24hodín !!!

  • Dnes objednáš, zajtra rozbaľuješ ...

  • platby

Autorizovaný predajca hodiniek

  • Longines, Certina, Tissot, Roamer, Balmain, Candino, Seiko, Festina, Jacques Lemans, Pulsar, Lorus,LIU•JO,Grovana
  • Darčekové balenie ZDARMA !
  • Každý šperk objednaný z našej stránky je zabalený v peknej darčekovej krabičke.                                                         

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie